ALEXANDER GADJIEV był gościem w naszym muzeum

Wczoraj w Muzeum Podkarpackim gościliśmy wybitnego pianistę, finalistę 18. Konkursu Chopinowskiego. ALEXANDER GADJIEV, bo o nim mowa, niespełna miesiąc temu zajął w konkursie 2. miejsce (ex aequo z Kyohei Sorita). Czy jest w naszym muzeum coś specjalnego, co przyciągnęło do nas tego Wielkiego Artystę? Tak! To fortepian z francuskiej wytwórni Playel. Instrumenty tej marki niezwykle cenił sobie Fryderyk Chopin, uważając je za doskonałe. Nasz egzemplarz wyprodukowany został w 1862 roku, czyli trzynaście lat po śmierci Fryderyka Chopina. Ta wizyta była miłą dla ucha niespodzianką, której fragmentem się z Państwem dzielimy.
Dzielimy się również porcją świeżutkich zdjęć. Pan Alexander Gadjiev miał okazję poznać trochę bliżej nasze muzeum. Szczególną uwagę zwrócił na pamiątki po Fryderyku Chopinie oraz Ignacym Janie Paderewskim. Pamiątki po tych wybitnych Polakach oraz wiele innych muzealiów dostępne są na wystawie czasowej „Polska na emigracji”.

Link do nagrania