Wydarzenia kulturalne

Polska na Emigracji - uroczystość

Była to dla nas wyjątkowa i ważna uroczystość. Taka, którą my, muzealnicy, zapamiętamy na długo. Wszystkich Państwa zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia oraz do zwiedzania naszej nowej wystawy czasowej.

Wystawa czasowa „Polska na emigracji”

Muzeum Podkarpackie w Krośnie od 15 maja 2021 roku do końca stycznia 2022 udostępniać będzie wyjątkową wystawę czasową prezentującą zabytki wybrane spośród dziewięciu tysięcy poloników podarowanych placówce przez Stowarzyszenie Muzeum Wojska Polskiego we Francji. Wernisaż wystawy odbędzie się 15 maja o godzinie 18:00.

Projekt Filatura w sieci

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.
Projekt ma charakter edukacyjno-artystyczny. W jego ramach zostały zarejestrowane i udostępnione online trzy różne programy koncertowe, połączone z prelekcjami przybliżającymi genezę prezentowanych utworów i ich kontekst historyczny.