Wydarzenia kulturalne

Piłsudskiego 16
Muzeum czynne od 16.00 do 24.00

Echa Katynia

To zbrodnia, która pozostawiła dramatyczny, materialny ślad – cmentarze, wybudowane przez Polaków na obcej ziemi. Katyń, Miednoje, Charków.

Karpacka Troja po raz kolejny otrzymała dofinansowanie z programu Współpracy Transgranicznej PL-SK

Muzeum Podkarpackie w Krośnie otrzymało w ramach mikroprojektu: „Wspólne dzieje – wspólna edukacja – wspólna przyszłość” nr PL-SK/KAR/IPP/III/121 realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013 środki na realizacje kolejnego przedsięwzięcia w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy. Partnerem po stronie słowackiej jest Muzeum w Hanuszowcach n/Toplą, a całkowita wartość projektu to nieco ponad 50 500,00 €, z czego 85% to środki Unii Europejskiej.

Wielkanoc 2015

Z okazji Świąt Wielkanocnych Muzeum Podkarpackie w Krośnie życzy wszystkim zdrowych, pogodnych Świąt, pełnych wiary, nadziei i życzliwości. Radosnego, wiosennego nastroju w gronie najbliższych i przyjaciół.