Wydarzenia kulturalne

MUZEUM NIECZYNNE

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku z remontem Muzeum nieczynne dla zwiedzających do odwołania.
W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju jesteśmy zmuszeni do odwołania uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Kolegiackiej w Krośnie połączonej z wmurowaniem urny z ziemią z grobów katyńskich oraz wernisażu wystawy czasowej w Muzeum Podkarpackim w Krośnie „Polska na emigracji”. Jeżeli warunki pozwolą, to uroczystości te odbędą się w kwietniu 2021 roku.

Magazyny Studyjne Szkła i Archeologiczny Plac Zabaw już otwarte!
Więcej informacji w zakładce "Edukacja"

Dofinansowanie

Muzeum Podkarpackie w Krośnie otrzymało dofinansowanie z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Infrastruktura Kultury w wysokości 250 000,00 zł na realizację zadania pn. Poprawa infrastruktury Muzeum Podkarpackiego w Krośnie i Programu Ochrona Zabytków na zadanie pn. Krosno, Muzeum Podkarpackie, Pałac Biskupi (XIV w.): montaż instalacji przeciwwłamaniowej oraz przeciwpożarowej wraz z budową rozdzielni zasilania systemów bezpieczeństwa w wysokości 80 000, 00 zł.

Zmiana terminu Konferencji Archeologicznej

Uprzejmie informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, termin konferencji archeologicznej OKRES LATEŃSKI I WPŁYWÓW RZYMSKICH W KARPATACH (zaplanowanej na 5-6 listopada 2020) zostanie zmieniony.

Muzeum otwarte od 8.05!

Muzeum Podkarpackie w Krośnie czynne w godzinach:

9.00 – 16.00 (zwiedzanie do 17.00) w dni powszednie
10.00 – 16.00 (zwiedzanie do 17.00) w weekendy
W poniedziałki Muzeum nieczynne dla zwiedzających

Otwarte wystawy:
Z DZIEJÓW KROSNA I REGIONU oraz HISTORIA OŚWIETLENIA