NOC MUZEÓW 2015

16.00- 24.00 zwiedzanie ekspozycji stałych i czasowych
16.00-20.00 Kiermasz Sztuki

16.30-19.30 koncert muzyki karpackiej – zespół Karczmarze
16.00-21.00 akcja portretowania Wielki Album Krośnieński (wraz z PPSKAKiB)

17.00-23.00 pokaz baristów Blue Fire
21.00 koncert  Mariana Opani Moje fascynacje

Przede wszystkim zachęcamy Państwa do zwiedzania naszych wystaw stałych i nowych wystaw czasowych. W tym roku zobaczą państwo wyjątkową ekspozycję My z Napoleonem prezentującą rewelacyjne zabytki okresu napoleońskiego, głównie militaria oraz przykłady sztuki użytkowej cesarstwa. Jak co roku zaprezentujemy Państwu Wielki Album Krośnieński AD 2014, ekspozycję prezentującą portrety wykonane podczas ubiegłorocznej Nocy Muzeów.

W naszej Galerii twórców krośnieńskich przełomu XIX i XX wieku z wielką przyjemnością będziemy mogli zaprezentować Państwu cenne dzieło sztuki – obraz Seweryna Bieszczada „W karczmie” z 1885 r. Muzeum zakupiło tą pracę krośnieńskiego artysty dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu  Kolekcje – priorytet 4 – Kolekcje muzealne.

Wraz z kolejną edycją Nocy Muzeów odbędzie się już po raz 12. Kiermasz Sztuki, dający możliwość zapoznania się z prezentacjami prac artystycznych i rękodzieła lokalnych twórców. Występy zespołu Karczmarze oraz obecność baristów Blue Fire, którzy zachwycą Państwa prezentacjami serwowania kawy metodą latte art z całą pewnością uatrakcyjnią tą popołudniową część naszego przedsięwzięcia. Poza tym w gościnnych progach Pałacu Biskupiego, jak co roku we współpracy z pedagogami i słuchaczami PPSKAKiB będzie miała miejsce kolejna odsłona Wielkiego Albumu Krośnieńskiego. Zachęcamy Państwa do udziału w naszej akcji i utrwalenia wizerunku swojego oraz Państwa najbliższych, co umożliwi nam stworzenie niezwykłej kolekcji portretów. Jeżeli jeszcze nie odebraliście Państwo swoich portretów - będzie to możliwe w Muzeum, podczas naszej imprezy. Największą atrakcją tego wieczoru będzie recital Mariana Opani Moje fascynacje, tradycyjnie o 21.00. Zapraszamy!