Koncerty na zabytkowym fortepianie Pleyela

- Mazurki op.59
- Polonez As-dur op.53
Koncert poprowadzi: Ewa Cisowska

Takashi Yamamoto urodził się 12 kwietnia 1983 r. w Nagano. Jest absolwentem z wyróżnieniem wydziału muzyki uniwersytetu Toho w Tokio. Obecnie studiuje w Warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, w klasie fortepianu Piotra Palecznego.
Uzyskał trzecią nagrodę w LVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym "Praska Wiosna" oraz "Nagrodę specjalną im. Valentiny Kamenikovej" dla najmłodszego finalisty konkursu (2004 r.). Laureat piątej nagrody VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2004 r.). Laureat I Nagrody i nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie Chopina na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Seilera w Kitzingen w maju 2005 r. W październiku 2005 r. zdobył czwarte miejsce na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

PLEYEL IS THE BEST
Koncert ten da możliwość poznania młodych pianistów z Polski, Ukrainy i Słowacji, którzy przy zabytkowym Pleyelu z 1862 r. będą zmagać się z utworami takich kompozytorów jak Scarlatti, Mozart, czy Haydn. Wcześniejsze koncerty z tego cyklu oparte były na „rywalizacji” historycznego instrumentu z całkiem współczesnym klawesynem Rolanda. Jako że po trzech rundach nowoczesny „sprzęt grający” nie wytrzymał presji tych swoistych muzycznych zmagań, na wniosek głównego organizatora i gospodarza sesji – prof. Urszuli Bartkiewicz – na placu boju pozostał jedynie Pleyel, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Stąd też i tytuł koncertu – Pleyel is the best – wieszczący zwycięstwo chopinowskiego fortepianu.

Bilety do nabycia w kasie Muzeum Podkarpackiego w Krośnie (liczba miejsc ograniczona)
Zapraszamy serdecznie!