DNI OTWARTE

MUZEUM PODKARPACKIEGO W KROŚNIE

14-15 września 2017 r.
Pałac Biskupi, ul. Piłsudskiego 16, Krosno

Pierwszy dzień dedykowany jest najmłodszym dzieciom – przedszkolakom i uczniom klas I-V, drugiego dnia zapraszamy gimnazjalistów i uczniów szkół średnich.

Program:
14 września (czwartek)
Dzień Otwarty dla przedszkoli i szkół podstawowych:

8.00-14.00 zwiedzanie wystaw stałych i czasowych Muzeum
8.00-13.00 Pałacowe czytadło – najmłodszym gościom Muzeum czytamy Nowe Przygody Bolka i Lolka
8.00-13.00 Poznajemy świat – warsztaty podróżnicze dla wszystkich zwiedzających
Zwiedź z nami odległe kontynenty! Stoiska podróżnicze przeniosą Was do Afryki, obu  Ameryk, Azji i Australii. Zwiedzający będą mieli do dyspozycji 4 stanowiska, w których podróżnicy i animatorzy będą prezentować kulturę wybranych kontynentów. Dzieci będą mogły przymierzać stroje, grać na instrumentach, oglądać charakterystyczne rekwizyty i pamiątki etnograficzne.
8.00-13.00 Pałacowe gry – zapraszamy wszystkich zwiedzających do zabaw i gier!

15 września (piątek)
Dzień Otwarty dla szkół ponadpodstawowych:

10.00-14.00 zwiedzanie wystaw stałych i czasowych
8.00-14.00 Tajemnice warsztatu konserwatora – zajęcia w muzealnym Dziale Konserwacji Zabytków – w Pracowni konserwacji metalu i drewna oraz w Pracowni konserwacji malarstwa. Lekcje muzealne poświęcone będą tajnikom pracy konserwatorów dbających o stan zachowania cennych zabytków. Zajęcia dla grup wcześniej zgłoszonych na zasadzie rezerwacji

Impreza ma charakter otwarty i bezpłatny
Rezerwacja miejsc dla grup obowiązuje tylko w przypadku chęci uczestnictwa w Czytadle i w warsztatach konserwatorskich.

Serdecznie zapraszamy!