III Ogólnopolska Gala Europejskich Dni Dziedzictwa

17 listopada, podczas III Ogólnopolskiej Gali Europejskich Dni Dziedzictwa w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa, prof. Małgorzata Rozbicka wręczyła wyróżnienia organizatorom 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Wśród wyróżnionych organizatorów z regionu Podkarpacia znaleźli się:

Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach
za organizację wydarzenia: Dzień Otwarty w Arboretum – Dziedzictwo Kresów

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
za organizację wydarzenia: Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu

Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce
za organizację wydarzenia: Podróż z Ignacym Łukasiewiczem – Inauguracja kompleksowej ścieżki questingowej w Bóbrce

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
za organizację wydarzenia: Dziedzictwo Soplicowa

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy
za organizację wydarzenia: Mity Słowian

Muzeum Podkarpackie w Krośnie, jako koordynator wojewódzki EDD serdecznie gratuluje wszystkim nagrodzonym i zachęca wszystkie instytucje kultury w regionie do dalszej współpracy przy tworzeniu obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa na Podkarpaciu w przyszłym roku.