Skarbnice Przeszłości. Najcenniejsze zbiory podkarpackich muzeów

Praca zbiorowa pod redakcją Jana Gancarskiego.
Muzeum Podkarpackie w Krośnie, Krosno 2009

Pozycja albumowa prezentująca najważniejsze podkarpackie muzea: Muzeum-Zamek w Łańcucie, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Muzeum Podkarpackie w Krośnie, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach. Na pracę tą składają się teksty opisujące historię oraz zbiory poszczególnych placówek, a przede wszystkim kilkadziesiąt wyjątkowych fotografii. Publikacja jest świadectwem wielkiej dbałości o dziedzictwo naszych przodków, pielęgnacji tradycji regionu i trzymania pieczy nad kulturą narodową. Przedstawione są tutaj ważne instytucje kultury prowadzone przez Samorząd Województwa, których tradycja, wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm, a zwłaszcza bezcenne zbiory z dumą reprezentują naszą małą ojczyznę.

Rok wydania: 2009

Wymiary: 30,5 x 24,6, okładka twarda, str. 246.

Cena: 20,00 zł