NOC MUZEÓW 2014

Muzeum Podkarpackie w Krośnie ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną edycję Krośnieńskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się 17 maja (w sobotę).

W tegorocznym przedsięwzięciu wezmą udział:

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Muzeum Rzemiosła w Krośnie wraz z Piwnicą podCieniami

Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek

Galeria BWA

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza

Skansen Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

Partnerami tegorocznego przedsięwzięcia są:

Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie

oraz Klubokawiarnia Ferment

Instytucje kultury będą mogły Państwa gościć w godzinach: od 16.00 do 24.00

Wraz z kolejną edycją Nocy Muzeów odbędzie się już po raz 11 Kiermasz Sztuki, dający możliwość zapoznania się z prezentacjami prac artystycznych i rękodzieła lokalnych twórców. Występy zespołu Hudacy z całą pewnością uatrakcyjnią tą popołudniową część naszego przedsięwzięcia. Poza tym w gościnnych progach Pałacu Biskupiego, jak co roku we współpracy z pedagogami i słuchaczami PPSKAKiB będzie miała miejsce kolejna odsłona Wielkiego Albumu Krośnieńskiego. Zachęcamy Państwa do udziału w naszej akcji i utrwalenia wizerunku swojego oraz Państwa najbliższych, co umożliwi nam stworzenie niezwykłej kolekcji portretów. W tym roku przedstawimy Państwu również wystawę zdjęć, które zrobiono podczas trwania zeszłorocznej akcji, „Wielki Album Krośnieński 2013”. Jeżeli jeszcze nie odebraliście Państwo swoich portretów - będzie to możliwe w Muzeum, podczas naszej imprezy. Największą atrakcją tego wieczoru będzie koncert Aloszy Awdiejewa wraz z zespołem, tradycyjnie o 21.00. Z kolei nowością, która nada swoistego „smaczku” całemu przedsięwzięciu będzie obecność baristów Blue Fire, którzy zachwycą Państwa prezentacjami serwowania kawy metodą latte art.

Noc Muzeów 2014

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

16.00- 24.00 zwiedzanie ekspozycji stałych i czasowych
16.00-19.30 Kiermasz Sztuki