Wydarzenia kulturalne

Skansen Archeologiczny
Karpacka Troja w Trzcinicy

Konserwacja zabytkowego fortepianu Pleyela

Muzeum Podkarpackie w Krośnie, dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, jest w trakcie realizacji zadania Konserwacja zabytkowego fortepianu Pleyela.

Hucuły – konie Karpat Wschodnich

Wystawa fotograficzna Łukasza Grudysza
Muzeum Podkarpackie w Krośnie w okresie od lipca do października br. prezentuje wystawę fotograficzną Łukasza Grudysza „Hucuły – konie Karpat Wschodnich”. Przedstawione na ekspozycji fotografie koni huculskich i krajobrazów górskich wykonane zostały w trakcie licznych wyjazdów autora na Huculszczyznę położoną na terenie Ukrainy oraz w górach Beskidu Niskiego i Bieszczadów. Wielkoformatowe zdjęcia prezentowane są w tonacji czarno-białej i kolorowej.

Złoto Południa

Niedaleko od Karpackiej Troi, wielkiego centrum kulturowego z początków epoki brązu, w trakcie prac polowych miejscowy rolnik znalazł na powierzchni pola trzy złote bransolety spięte złotym drutem.